Mělnická Triáda

Psala se polovina února roku 2017, když jsme se rozhodli připravit pro vás další kus zajímavostí ze světa triků. Téma pro naše další popsané stránky bylo od počátku více než jasné.

Tentokrát jsme vyrazili okouknout mělnickou bandu. A to hned z několika důvodů. Riderů je tu nejvíce v celé České republice, jsou šílení a mají koule na to, aby věděli, co chtějí, a tvořili tak silnou základnu pro trikovou scénu. Každý, kdo už slyšel něco o drift triku, ví, že je několik cest, jak získat svůj stroj. Buď otevřít garáž, vzít flexu a začít okolo sebe řezat vše, co vypadá aspoň trochu jako použitelný kov. Nebo jít na stránky, třeba Triady, emailem pozdravit toho nejzasvěcenějšího, pana Davida Vopálenského, a chtít po něm sériovou tříkolku od Triadu. A ten má sídlo právě zde. V samotném Mělníku, kousek od místního T. N. T. klubu, který je slyšet svým zvukem už i v Praze.

Velmi často jsou vaše dotazy směřovány právě na Triad stroje. A tak jsme za vás v jeden krásný páteční podvečer nasedli do auta a vyrazili 50km na pokec, přestože bylo předem jasné, jak vše dopadne :)

David brzy oslaví 25 let. Je to mladý podnikatel z Mělníka, kde žije ze svojí tříčlennou rodinnou. Odtud také pochází a zde začínal svůj první bussines s autokosmetikou. Jak šel čas, tak z aut vyrostl a začal se věnovat driftovacím tříkolkám.

David se svojí ženou Bárou

V Mělníku vás jezdí hodně, ale zajímá mě, jak ses k tomu dostal? Vybavíš si první moment, kdy jsi spatřil něco jako driftovací tříkolku?

Ano, je nás tu dost. První moment? Byl to rok 2014. To bylo, když mi ukázal už hotovou tříkolku můj kamarád Jakub ( Pankáč). Video viděl na netu a postavil si první trike, kterému řikáme Matka :D. Trike jsem viděl hotovej, když ho šel poprvé testovat s Albertem. Musel jsem jet s nimi a vidět to. Na první pohled mě to moc nezaujalo, ale když jsem si na Trike sedl, hned jsem věděl, že to musím mít.

David s Pankáčovou matkou
nadměrné rozměry Pankáčový Matky

Vím, že nejsi sám, kdo na Mělníku jezdí. Je vás celá tlupa. Kolik má mělnická banda dneska riderů ? (Žena/synátor taky jezdí?)

Momentálně je nás devět aktivních riderů. Ale celkově nás je tu asi dvanáct.

Žena (Bára) má taky svůj trike, ale zatím moc nejezdí. Nechce se jí jezdit s námi v provozu. Trošku se bojí. Syn je na trike ještě malej, ale věřím, že hned, jak bude moct, bude jezdit s námi a pořádně to bude švihat.

Albert Mc Speed a jeho cool look.

Říkal jsi, že tříkolkám se s větším nasazením věnuješ od roku 2014. Cítíš, že se rozrůstáte?

Ano, rozrůstáme se. Jde to pomalu, ale každým rokem nás přibývá. Růst počtu riderů je vidět. A to je samozřejmě super.

Kde trénujete? Co kopce v okolí? Jak vypadají? Hodně zatáček, málo aut, nebo spíše naopak?

Nejvíc trénujeme kolem Mělníka ( Kokořínsko). Není tu moc kopců, ale jezdit se dá. Sem tam nějaký to auto potkáš, ale nic šíleného.

Pořádná rychlost je mělnickým základem. Jízda po dvou v podání bráchy Michala Vop.

Říkám správně, když tvrdím, že jsi hlavní iniciátor TRIADU v ČR? Jak to vlastně celý začalo?

Ano, dokonce i na Slovensku. Začalo to právě potom, co jsem si zkusil naší Matku od Pankáče. Nejprve jsem si objednal první generaci Triady Underwold. Pak jsem začal stavět svojí. Furt to nebylo ono, tak jsem se rozhodl, že zkusím kontaktovat Triadu. Cca rok trvalo vše vyřídit a na konci roku 2015 dorazil kontejner s tříkolkama na Mělník. Tady vznikly malé komplikace, v přístavu po nás chtěli další clo, což by asi nevadilo, kdyby to nebyla částka okolo půl milionu. Vše se ale rychle vyřešilo. Samozřejmě jsme nic neplatili, jen se vše malinko zdrželo a kontejner se nakonec vykládal v Praze.

Pověz nám, co je to TRIAD? A jestli to není tajemství, tak jsme velmi zvědaví na to, jak to celý funguje? Je nějaká podpora od Triadu? Jsou snahy o celosvětovou spolupráci? Nebo funguje každý na vlastní triko?

Firma, která vyrábí tříkolky Triad, vznikla cca před 15 lety a od začátku se zabývala výrobou dětských tříkolek a jízdních kol. Triad Drift Trikes je obchodní značka, která vznikla v roce 2012 a začala s výrobou Drift Trike. Začátkem roku 2013 začala prodávat své první stroje. Dnes už mají za sebou třetí sérii. Věříme, že v co nejkratší době bude třetí generace i u nás.

Podpora od Triadu trochu vázne. Jediné, co jsme od nich získali, kromě certifikátů a potřebných papírů, je logo, s kterým můžeme v podstatě nakládat v rámci Čech a Slovenska, jak chceme. Dokonce hlídáme i zneužití značky. To se zatím ale nikde nestalo. Ale je to pochopitelné, Triad funguje celosvětově a jednotné řízení marketingu nebo jiných záležitostí je v tomto příapdě asi nemožné. Rozhodně se do budoucna nic globálního neplánuje, co já vím.

Dejve, a kde se stroje vyrábí? Co nějaký technický parametry? Podle čeho máte rozdělený kategorie?

Hlavní výrobní závod se nachází v Číně v Shanghai. Firma Triad je z Austrálie.

Tříkolky od Triadu máme rozdělené do dvou kategorií. Vše se řídí hlavně podle věku. Ty asi jo, ale normálně nemůžeš posadit osmiletý dítě na zabijáckej Syndicate model.

Věkový kategorie jsou od 8 do 13let a pak od 14 dál, dokud tě neodvezou houkačkou (tedy asi do 99let). Do první kategorie patří tříkolka Countermeasure. Je speciálně postavená pro ty nejmenší tak, aby na ní mohly sekat malinký driftíky i děti.

Druhá kategorie je pro dospívající a dospělé. Patří do ní tříkolky Underworld, Notorious a Syndica.

Countermeasure a Underworld jsou stavěny prakticky ze stejných dílů, jen jsou rozdílné rozměry. Stále se ale jedná se o základní modely, které nikdy nezklamou. Ale pro pořádný prožití jízdy bokem v dech beroucí rychlosti je rozhodně Notorious. A to hlavně díky vyztuženému rámu, který stroj drží pevně na silnici. Navíc má vychytávku v podobě kotoučové brzdy.

Syndicate je jednička mezi triky. Má vyztužený a odlehčený rám ze slitiny hliníku, silnější přední vidlici, hydraulickou brzdu a to nejpohodlnější posezení. Zadní kola jsou z PVC plastu silnějšího než předchozí modely, a proto déle vydrží. Všechny naše triky jsou se šlapacím nábojem v předním kole!

Prozradíš nám, kolik jezdí těch nejmenších? Šly už na prodej nějaké ty baby triky z vašeho skladu?

Máme asi 6 kusů prodaných dětských tříkolek. Doufám, že budeme moct brzy udělat na závodech další kategorii závodníků. A to do 15 let.

Davide, speciální otázka na tělo. Myslíš si, že jsou stroje od Triadu lepší než vlastní výroba? Určitě jsi měl někdy možnost porovnat…

Já osobně si myslím, že jsou lepší. Všechny naše tříkolky jsou schváleny podle EU norem. Ale nemám nic proti vlastní výrobě. Sám jsem si tím prošel! Ale když jsem měl možnost otestovat si Trike Triad, neváhal jsem a koupil jsem si ho.

Jakým způsobem prodáváte? Nějaký showroom? Nebo jen e-shop? Může si člověk u vás stroj nejdříve vyzkoušet, než ho koupí?

Prodáváme hlavně přes e-shop. Také nabízíme možnost otestování před koupí. Dále je možné si trike koupit a nechat si ho u nás hned sestavit, samozřejmě zdarma. Ale většinou si lidi rádi svůj trike sestaví sami.

David nám také prozradil, že samozřejmě fungují i jako servis s plnohodnotným reklamačním řádem. Takže když se rozbije tvůj stroj, volej hned svůj zdroj.

Velkou zásluhou mělnického Triadu jsou závody 2016 ve Všeměrech. Za nás osobně velmi povedená akce. Co vy na to? Shrnutí …?

Celý mělnický team fungoval velmi profesionálně, takže jsme ve výsledku spokojeni. Ale vždycky je co zlepšovat.

Vím, že na rok 2017 máte velké plány, co se týče sportovních trikových akcí. Tak povídej, na co se můžeme všichni těšit!

Na letošní rok chystáme úplně něco jiného. Hlavní novinkou budou závody na začátku léta, které se pojedou na Kozákově na Liberecku. Chceme položit základní desku novému eventu, který bude rodit nejlepší ridery. Určitě jsi tam někdy jel a víš, že je to velký krutý kopec! Takže kromě TOITOI luxusu bude připravená i houkačka z místní nemocnice. Samozřejmě připravujeme i doprovodný program. Můžete se těšit na pořádný sound, o který se postarají ti nejpovolanější – T.N.T. Boyz, různé shopy atd. Druhý letošní event bude ke konci prázdnin, tak jak už jsme zvyklí, a to na našem oblíbeném místě v kempu Vltava ve Všeměrech. Bude to pojato spíše formou drift trike kempu. Takže určitě zvu i ty, kteří si třeba netroufnou na závody. Drift trike kemp bude minimálně na stejné úrovni jako loňské závody.

Ke konci mám připravenou trochu zvídavější otázku. Co nějaký inovace, nové vychytávky v Triadu? Je něco na prozrazení?

Máme toho připraveno mnoho, jen nám chybí dostatek času vše realizovat. Něco mohu prozradit a o něčem zatím moc mluvit nemůžu. Jak jsem již zmínil, tenhle rok budou minimálně dvě akce. Hlavní závod MČR se pojede na Kozákově. Dále se nám povedlo konečně založit českou drift trikovou asociaci, která se bude starat komplet o všechny závody a dění v ČR. Dalším jejím cílem je taky komunikace s evropskými jezdci a asociacemi. Na tom se asi shodneme, že mezinárodní vztahy zatím kromě Polska docela váznou. To by jsme chtěli posunout k lepšímu.

A za naší Triadu vyvíjíme něco úplně nového. Jediné, co teď mohu prozradit, že se bude jednat o náboj do kola. Brzy se dozvíte více…

A my budeme mlčet jako hrob! Dejve, díky ti moc za rozhovor a pozvání do samotného epicentra českého Triadu. Ještě než dopijeme a vyrazíme za zbytkem teamu, mám pro tebe bonusovou otázku.

Jak ty vidíš trikování do budoucna na český scéně?

Určitě bych byl rád, kdyby každý rok přibylo co nejvíce riderů. Děláme vše pro to, aby tomu tak bylo. Chceme, aby bylo pořádně s kým závodit. Proti minulýmu roku překonáváme počet jednadvaceti jezdců na startovací čáře … !

Do Mělníka jsme rozhodně nejeli naposledy. Je tu mnoho jezdců, o kterých vám postupně budeme zjišťovat ty nejpeprnější informace. V létě 2017 se máte opravdu na co těšit!

Ještě jednou velké díky Triadu za přivítání v Mělníku, Dejvovi za rozhovor a možnost ubytování u mistra zvuku Mlejňáka!

Plus se také omlouváme Pankáčovi za pohanu jeho Matky :D