CZECH OPEN Drift Trike Race 2017

Aloha riders!

Česká drifTTriková scéna je zatím opravdu mladá a akcí, na kterých by si mohli jezdci na našem území porovnat síly, zkušenosti, taktiky a nervy je opravdu málo. Rok 2017 je událostmi, ale opravdu nabitý! To vše díky České drifTTrikové asociaci!

Na začátku léta jsme si měli možnost zatrénovat na drifTTrike kempu vol. 1 ve Všeměrech u Českého Krumlova. Toto místo se pomalu a jistě stává základním stavebním kamenem drifTTrikingu u nás, a proto se tam letos ještě jednou vrátíme na drifTTrike kemp VOL. 2

Druhou a nejočekávanější akcí léta byla událost na jezdci vyhlášeném kopci nesoucí jméno KOZÁKOV! V Libereckém kraji jsme se sešli 11. srpna a to v počtu čtrnácti jezdců na startovní čáře. Dorazila k nám i delegace z Polska v počtu tří kusů ☺. Zprvu nám počasí opravdu nepřálo, ale sobotní teploty byly ideální na to se utkat ve třech disciplínách.

BIG DRIFT, SPEED RACE a DEATH RACE.

TRIAD DRIFT Trikes CZ se postarali o hlavní ceny pro vítěze jednotlivých závodů. Jednoznačně tou nejlákavější výhrou byly dva nejnovější stroje od Triady v hodnotě 18.000,- Kč! Jednalo se o nejnovější modely SYNDICATE 3, které u nás opravdu nikdo (stále) nemá.

Ceny pro vítěze

CZ DrifTTrike team samozřejmě nechyběl a byl svědkem klání, které mělo pro české fanoušky nemilý závěr. Přinášíme vám nejen svižný report, ale i rozhovory a video ze sobotního závodního dne.

První rozjezdy byly původně naplánovány již na páteční odpoledne po přípravě trati. Bohužel prudká průtrž mrakem, nejen nám změnila plány. Byli jsme tedy nuceni schovat se do kamionu, kde se nacházel bar.

Sobota… počasí se udobřilo a nám vykouzlilo úsměvy. Po dopolední části, která byla o poznávání trati, taktik jezdců, seřízení strojů a obědě přišly na řadu samotné závody. Rozlosování do závodních skupin probíhalo klasickým - klobókovým způsobem.

Po rozlosování nebylo třeba ztrácet čas a mohla začít bitva nejen o Syndicate 3, ale především o čest a uznání! ☺ Celé závody probíhaly naprosto organizovaně a na velmi profesionální úrovni. Do kopce nás vozil maximálně pohodlný Crafter do kterého se vešli všichni jezdci i se stroji!

Celý den proběhl naštěstí bez vážného, fyzického zranění a tak jsme pro vás mohli v klidu vyzpovídat vítěze jednotlivých závodů dříve, než se stihli zničit na baru…

BIG DRIFT – 1.st Pavel Cerkaski
SPEED RACE – 1.st Pavel Cerkaski
DEATH RACE – 1.st Jan Brůža

 

Čau Pawel,
Nejprve bychom ti rádi poblahopřáli k 1. místu v BIG DRIFTu a SPEED RACE ​v závodě CZECH OPEN - Drift Trike Race 2017 Kozákov. Řekni nám, jak se cítíš po těchto výhrách? ☺

Děkuji, jsem velmi spokojen s výsledky. Před soutěží jsem si říkal, že by bylo skvělé vyhrát jednu disciplínu a teď mám dvě první místa. Je to víc, než jsem chtěl.

Byly to vaše druhý závody v ČR, říkám to správně? V loňském roce jsi skončil druhý ve Všeměrech. Tak jaký byl rozdíl mezi minulým a letošním rokem?

Ano, je to můj druhý závod v ČR, v loňském roce jsem obsadil 2. místo. Vítězem byl Radim Bažant. Trať byla v letošním roce mnohem rychlejší a zatáčky byly velmi ostré, takže bylo mnohem více adrenalinu.

A trať u Kozákova - jak se ti líbila? Byla těžká?

Trať v Kozákově je rychlá, jsou tu zajímavé vracečky a šikany - je to těžké, proto je to skvělé. V pátek jsme nemohli jezdit kvůli dešti a v sobotu jsme měli jen několik tréninkových jízd. Rád bych se tam vrátil, abych mohl zajezdit tuto trať více.

Myslíš si, že bys mohl trať zajet lépe a rychleji?

Samozřejmě. Během soutěže jsem udělal hodně chyb, stejně jako ostatní. Existuje zde spousta míst, kde můžeme ,,létat“. Možná se příští rok odvážím do ještě větší rychlosti.

Vyhrál jsi dva triky Triad Syndicate 3, jak se ti to líbí? ☺

Sestavil jsem pouze jeden z nich. Syndicate 3 je - wow! Má spoustu prvků, které mám opravdu rád: tučná pneumatika, široký fialový ráfek, hydraulická brzda a velmi pohodlné sedadlo.

Tak nám řekni, přijedeš příští rok na Syndicate 3?

Syndikát 3 je úžasný, ale opravdu se mi líbí můj stroj. Používám ho a zlepšuji od roku 2013. Je těžké říci, na čem pojedu příští rok.

Děkujeme ti za odpovědi a brzy se vidíme na trati!

Dík. Chtěl bych poděkovat všem, kteří organizují tyto soutěže a celému mému týmu Trike Mania, bez kterých by mé vítězství nebylo možné. Také bych chtěl podpořit účast na dalších soutěžích, protože čím víc nás je, tím samozřejmě lépe. Uvidíme se na strojích!

Pavel Cerkaski

 

Druhý rozhovor byl s Honzou Brůžou ze Strakonic…

Jak se cítíš jako mistr DEATH RACE 2017? Vybavíš si, kolikátý jsi dojel ke stolku s pívem? ☺

Pocit je to fajn, hlavně jsem nečekal, že něco takového dokážu zajet. Ke stolku jsem dorazil jako druhý.

Byl jsi i ve Všeměrech, v čem jsou podle tebe hlavní rozdíly v tratích? Která ti přijde techničtější a která tě baví nejvíc?

Všeměry jsou podle mého názoru velmi universální, ideální na naučení. Pro mě jsou stejné jako náš domácí spot, ale Kozákov jsem jel poprvé. Byl jsem z toho trošku zděšený, ale zajel jsem první jízdu a hned jsem věděl, že to není takový ,,hardcore“ jak se zdálo na první pohled.

Byly nějaké situace, které jsi mohl na Kozákově zajet lépe? Nebo jsi projel vše na 100%?

Okamžiků bylo moc. Určitě jsem mohl trať zajet lépe. To je jasný.

Připravuješ na příští sezonu nějaké inovace na stroji? Ve výstroji? Nebo třeba v taktice?

O něčem přemýšlím, ale realizace je zatím daleko. Výzbroj neřeším. Ke spokojenosti mi stačí helma a rukavice ☺. A taktiku, tu zjišťuji vždy až na kopci podle ostatních jezdců.

Jan Brůžek

 

Za team CZDrifTTrike je to skoro vše. Děkujeme srdcařům i všem, kteří podporují drifTTrike v ČR ! Hlavně té naší, České drifTTrikové asociaci !!!!!!!!! Na závěr samozřejmě přihazujeme video z akce. Vychutnejte si Kozákov z výšky a podívejte se, jak nám to krásně driftovalo …

ČAU, vidíme se na kopci! Team TT