CZ DrifTTrike HLVT JAM/ VOL. 1

Tak to všechno klaplo! Dostali jsme oficiální povolení od magistrátu hl. města Prahy na konání akce přímo v srdci naší milé matičky na Vítkově 8. září 2018. Co se týče počasí, asi se nad námi smilovali všichni svatí tříkolkáři, protože takovýhle teplíčko a vymetenou oblohu ideální pro chill, jsme v září dlouho nezažili.

Všechno to začalo v sobotu v brzkých ranních hodinách, kdy Jacob s Márou přivezli Triad tříkolky, který montují borci z Triad Drift trikes CZ z Mělníka a byli tak hodní, že nám je zapůjčili. V 10:00 jsme začali stavět ideální base camp. Zároveň jsme dali na místě srazy s týpkem od Českých mobilních toalet, abychom návštěvníkům zajistili co největší komfort.

Okolo 11ky přijel DJ Javor, který se celý den staral o luxusní hudební doprovod hraný přímo z vinylů!

Vzápětí přijeli Hulváti (Hulvattime) s tím nejdůležitějším – barem. Do hodinky dorazili kluci z Mělníka, felláci z Representu a Coolsock i nadšenci tříkolkáři a akce mohla začít.

--- Speciální potlesk pro kluky z Kladna, kteří dorazili vlakem! ---

Úderem dvanáctý až do tří hodin, a potom mezi jednotlivými soutěžemi, byly volné jízdy, kde si každý mohl vyzkoušet, jak se jezdí na tříkolkách a jaký je vůbec terén. Vy co jste někdy na Vítkově byli, víte, jaké jsou tam cesty. Úzký a svižný!

Ve tři hodiny kluci odstartovali první soutěž Speed Race. V prvním kole jeli vždycky dva rideři proti sobě, v druhém tři a ve třetím vyhrál ten nejrychlejší. Tohohle závodu se zúčastnilo 18 závodníků.

Velké díky za pomoc Plešounovi, Terkám a Martině, a všem, kteří odháněli neposlušný kolemjdoucí ignorující cedule, který upozorňovaly na probíhající závody. Asi jim jejich životy nejsou dost cenný.

V šest hodin odstartoval Drift Race, kde každý rider musel prodriftovat pět úseků. Každý úsek byl za deset bodů. Zúčastnilo se 17 statečných.

O půl osmé se ti nejstatečnější a nejvytrvalejší jezdci vydali na Death Race Rocky Balboa A.K.A. hromadný start všech riderů, v cíli vyexovat pivko a doběhnout na nejvyšší schod Vojenské historické knihovny.

Okolo půl deváté večerní se vyhlašovaly ceny. Speed Race a Drift Race ceny od Representu a CZDrifTTriku putovaly k našim bratrům do Polska, které zastoupil jediný zahraniční rider Kacper společně s rodinným supportem (až jeho ségra vyroste, taky nám pěkně nakope zadek). Death Race vyhrál náš fellák z Mělníka Dejv Vopálenských. Gratulujeme rideři!

Když jsme zase všechno zabalili a nikdo by nepoznal, že jsme tam byli, sešli jsme se na after v Boothillu přímo pod Nuselákem, kde jsme všechny úspěchy a rány na těle zapili!

Poslední letošní akce Drifttriku se koná poslední týden v září opět v našem oblíbeném kempu Vltava Všeměry pod záštitou kluků z Mělníka. Tak na čáře v hojném počtu homies! ;)

Rajderka Miiš